Proč je klíčové si konečně přiznat to, po čem toužíme a přestat „hrát v malém“…?

Možná ti tohle téma brnkne na strunu a pokud ano, věz, že v tom nejsi sám/sama. Také jsem zažívala okamžiky v životě, že bych něco chtěla… ALE… to neustálé a zakořeněné ALE mi pokaždé zatarasilo dveře k tomu, abych si šla pro to, co jsem chtěla zažívat ve svojí realitě.

Zažíváš to také…? Vsadím se, že v tomto článku najde spousta z nás.

Odpověď je jednoduchá… nedovolujeme si to, protože „ALE“ je jako zakořeněný plevel všech nánosu (názorů, přesvědčení, paradigmat…) které nám byly naprogramovány v dětství, ve škole, od nejbližších. Náš mozek a naše vědomá mysl pak následně fungují a jednají skrz tento filtr vzpomínek a tudíž pokud jsme se např. až do nedávna báli výšek a měli negativní zkušenost v dětství a celý život se v tom utvrzovali a vyprávěli ten samý příběh, že „Já se bojím výšek“…. Tak se nemůžeme divit tomu, že nám přijde až nereálné, že bychom se MOHLI zbavit takového strachu.

Jenomže problém je v tom, že je JEDNODUŠŠÍ věřit své mysli, jejíž nejdůležitější úlohou je nás udržet v bezpečí a která nám namlouvá, že každá ZMĚNA je nejistý a neověřený skok do neznáma. A že je přeci lepší se držet toho, co je nám známé a bezpečné.

JAKÁ JE CESTA VEN? 

Jediná cesta VEN je cesta DOVNITŘ. A spousta lidí ani netuší, jak moc malý kousek jsou od toho, aby zažívali v životě jiné věci .. zážitky a nemotali se neustále v cyklu toho samého, co nevědomky neustále tvoří. 

Všechno to začíná jedinou hybnou silou – a to je síla ROZHODNUTÍ.

Ano SÍLA ROZHODNUTÍ…jakmile se rozhodneme, můžeme cítit ten hřejivý pocit víry, že je přeci možné mít to všechno, co se mi tak či tak celý den honí hlavou, ale tentokrát nemyslím v nedostatku, ale ve stavu VÍM…. MÁM….JE TO HOTOVO.

Pokud projdete tímto procesem, gratuluji 🥳 !! Protože najednou člověk přestane hledat tam venku….zkrátka VÍ, jaké kroky má intuitivně dělat, ví, že je to na cestě a ví, že tentokrát ten pocit je JINÝ než dříve. To rozhodnutí jsi totiž neudělal/a hlavou, ale bytostně tam uvnitř  – srdcem.

Najednou už to vnímáš jako součást tvojí reality, do které sis touto technikou/procesem stoupl/la.

Dost často totiž toto řeším s ženami a svými obchodními partnerkami v náší komunitě. A je to až „zvláštní“ pocit sledovat, jak se postoj mění, najednou se posunou o úroveň dál a najednou problém, který předtím řešily…. Jako by se vytratil. Proč… no proto, že problém vzniká na určité úrovni vědomí. Jakmile ho navýšíme (posuneme se dál) zmizí problém, který následně vnímáme jako skvělou příležitost. 

Proč se tedy spousta lidí stále dokolečka motá v tom samém?

Jak řekl Henry Ford… Nemůžeme dělat stejné věci a očekávat jiné výsledky.

A zcela upřímně většina lidí nejsou ochotni začít dělat věci jinak mimo krabičku, mimo to, co znají, co slýchávají ve své bublině a tvořit si zcela jinou realitu.

Rozhodnutím to všechno teprve začíná… ale co se děje následně pak je to, že nás ten vesmír testuje, zda to opravdu chceme. Někdo to vnímá jako ty první překážky, odmítnutí, bolest, opouštění jistot apod… ale tomu se říká „proces změny“. 

A proces změny bolí. To si můžeme říci zcela upřímně.

Když jsem se já rozhodla přestat hrát v malém, hodně mě to zkoušelo….zda to vůbec tak moc chci. A proto píšu tento článek. Jen pojmenovávám a vytahuju na povrch procesy, kterými si možná právě teď procházíte a jen si říkáte „co se to sakra děje?“. 

Když jsem si prošla fází rozhodnutí, odolání pokušení to vzdát a pokračovat vpřed i když to byl mega výstup z komfortu, tak co mi na té cestě pomohlo bylo:

  1. Obklopovat se lidmi na podobné vlně, kteří myslí ve velkém a kteří už žijí své sny a mají zcela jinou „energii“, která vás vždycky pozvedne a ne vysaje.
  2. Investovat sama do sebe – do seberozvoje. Pokud se budeme bavit na téma hojnosti, tak já jsem prvně začínala knížkami jako např. (Jak myslí milionáři – T.Harv. Eker, Požádej a je ti dáno – E. Hicks, Alfa Bohyně …Vaše nová realita – Eva Paclíková , Dej a bude ti dáno – Bob Burg.)

Co mělo ale zásadní podíl na navýšení mého finančního termostatu byl online kurz Dej a bude ti dáno od mé kamarádky, mentorky a obchodní partnerky , na který s radostí ve zprávě předám link.

Tam se mi spojily všechny kousíčky a útržky ze všech knížek dohromady do krásné mozaiky. A dané techniky jsem ihned začala aplikovat do praxe a začaly se doslova dít zázraky. A proto vřele kurz od srdce doporučuji. 🖤

3. Odolat pokušení komentovat věci tak, jak jsou.
A toto si prosím napište velkým písmem a vylepte na lednici. (Beze srandy 😉 ) Za toto uvědomění vděčím i mému mentorovi Marku Dzirasovi. A opravu – pokud chceme tvořit novou realitu, nemůžeme si neustále vyprávět ten starý příběh v naší hlavě….. Př. pokud chci přitáhnout do života ideálního partnera, nemůžu si na kafi kamarádce neustále stěžovat, že jsem sama. Místo toho můžu pracovat na svojí nejlepší verzi a v sebemluvě či někomu dalšímu říci, že ideální partner je již na cestě. (Čistě příklad pro představu.)

4. Technika ARIGATO = Děkuji
Vyjadřujte vděčnost za vše, co MÁTE. Vděčnost funguje jako magnet a přitahuje podobné.
Takže když platím, vyjadřuju vděčnost, když si hraju s dětmi, za své zdravé tělo… zkrátka zařadit vděčnost do svého života nejdřív vědomým tréninkem, později už tento program pojede na pozadí podvědomé mysli a vy při každé volné chvilce si vzpomenete na něco, za co můžete být vděční.

5. Navyšovat své standardy
Když jsem už vnitřně cítila více a více hojnosti ve svém životě, tak to, jak jít na next level bylo opravdu začít navyšovat svoje standardy a otestovat jak se v tom cítíte. Jede vám na pozadí program „to je zbytečné, to já přeci nepotřebuju“….? Ale navyšováním svých standardů dáváme vědět a voláme více hojnosti do života a tudíž přesně víme, na co např. Dané finance potřebujeme.

6. Osobní mentor/ kouč / terapeut
Jak jsem již zmínila, začínala jsem knihami, kurzy, webináři apod….ale pokud někdo cítí, že potřebuje tzv. Jak tomu ráda říkám „vytrhnout plevel až s kořeny“ a cítit fakt rychlou změnu, jednoznačně si najít průvodce, který vám s tím pomůže. 

Pokud jde o mě…mě si zavolala metoda RUŠ.. věděla jsem o ní již dlouho, ale nenarazila jsem na „správného průvodce“ až jsem objevila Evelínku. Se kterou jsem měla několik sezení a ty změny ve všech oblastech jsou opravdu obrovské. A ano – přiznat si určité věci a jít vnitřně do té pravdy a vyčistit si to bahýnko není úplně příjemné a bolí to. Ale pak to už nebolí v životě. Takže určitě doporučuji si najít někoho, kdo s vámi rezonuje a pamatujte – takhle investice je vždy do NOVÉ verze VÁS SAMOTNÝCH. 

7. Pokora, balanc… odevzdanost a víra v daný proces.
Byla jsem osobně člověk, který je tzv. „Ode zdi ke zdi“ …“všechno nebo nic“ a právě díky práci sám na sobě mi to pomohlo se více ukotvit, najít vnitřní balanc , nastavit si jasné hranice a mít důvěru v proces a život jako takový. Víc dát na intuici (a ne na rozum), která je čistým spojením se srdcem a s naší pravou podstatou. A čím dál víc si uvědomuju, že je to cesta do středu. Nebýt v jenom extrému ani v tom druhém , ale sladit vše do toho krásného slovíčka – balanc……Jing a Jang. 
Přeci jenom žijeme ve světe duality -a bez toho, aniž bychom neochutnali kontrast toho, co nechceme, bychom si neuvědomili to, co chceme. Proto fakt neodmítat „tmu“… bez ní by nebylo světla.

A toto vše mi neskutečně pomohlo nejen v posunu osobnostním ale i na mé podnikatelské cestě, kdy aktuálně skrze své vlastní zkušenosti a konkrétní podnikatelský projekt mentoruji a vedu ženy na cestě k nezávislosti a dávám jim do rukou chytré nástroje, díky kterým využívají pákového efektu a automatizace ve svém byznysu. A sledovat i jejich transformace je naprosto úžasné.

Na závěr bych chtěla napsat, že stejně všechno to začíná a končí u toho POCITU.

A stejně i kdybychom toužili po tom mít na účtě ty miliony, tak stejně to, po čem nejvíce toužíme, je ten POCIT, který při tom zažíváme.

 A tady tkví tajemství manifestace. Vy totiž už víte, JAKÝ je to pocit. 

Zkuste si odpovědět na tyto otázky:

  1. Co je to nejvíc po čem toužím?
  2. Kdybych získala to, po čem toužím, jak by se změnil můj život?
  3. Jak bych se u toho cítila?

A zjistíme, že odpověď na první otázku je ve skutečnosti ta třetí – TEN POCIT.

Pamatuji si, když jsem tehdy ležela na lehátku ve 40 stupních, na sobě uniformu z práce a užívala poslední minuty osobního volna, než jsem běžela na další směnu a v hlavě jsem si přesně užívala a nevědomky „žila“ v představách ten pocit VNITŘNÍ svobody.

A dneska…. Můžu s naprostou přesností potvrdit , že to byl ten samý pocit , který dnes zažívám v realitě.

Takže začněte si trénovat ten pocit toho, co doopravdy chcete zažívat… a půjde vám vše mnohem více naproti. 🖤

S láskou a pokorou

Niky

P. S.: Komu se dnešní článek líbil a nalezl v něm hodnotu, napište mi zpětnou vazbu …..a připravím nějaké pokračování. 😉