Jak se (ne)obyčejná holka stala svobodnou podnikatelkou bez hranic?

Nemusíte být úspěšní, abyste začali. Ale musíte začít, abyste byly úspěšní.

Obyčejná /neobyčejná holka z malé vesničky u Prahy, která původně protančila střevíce a která se jednoho dne rozhodla vydat do světa a načerpat nové zkušenosti. Mou cílovou destinací se stal Egypt, kam mě to vždycky až nevysvětlitelně táhlo.

Dnes už chápu proč a nevěřím na náhody… Opravdu to tak mělo být a moje intuice mě navedla správnou cestou…

….plnou původně klacků, překážek, radosti i smutku, nejistoty a beznaděje v cizí zemi, kam jsem původně přijela jako animátorka. Později jsem pracovala v hotelu jako ‚guest relation‘ a quality manažerka. Byla to má velká škola života a celkově jsem si postupem času zažila to, co nechci… aby ke mně později mohlo přijít to, po čem jsem toužila. Po tom času a svobodě – jak časové, tak postupně jsem byla odhodlaná si dojít i k té finanční.

Byla jsem v zaměstnání, které mě zpočátku obrovsky naplňovalo. Fakt. Bylo to boží a já miluju práci s lidmi, pomáhat druhým a předávat něco ze sebe. A tato práce, kdy jsem se všemožně starala o turisty na dovolené mě opravdu bavila. Jenomže jsem se postupem času dostávala do kolotoče od-do a domů jsem chodila vyšťavená. Šéf mi několikrát zamítl dovolenou a poté mi ji nakonec dal jako neplacenou.. Měla jsem spoustu nápadů, byla jsem kreativní , ale nikdy mě za to nikdo navíc neocenil. Kolikrát ani ne pochvalou….Možná to znáte také.

Postupem jsem si začala uvědomovat svou sebehodnotu a to, že bych chtěla pracovat na něčem už konečně svém. Bez šéfa za zády.

Ale co ? a jak na to?
Věděla jsem, že v dnešní době existují možnosti, jak toho dosáhnout, jenomže do té doby jsem tomu nebyla otevřená, nebyla jsem na dvanáctou.

Až jsem si k sobě přitáhla onu příležitost a podnikatelský projekt, kde bylo to know how jak na to.

Jenomže znáte to…. lidé se umí nadchnout, vidět pouze tu špičku ledovce a ten samotný úspěch, nejlépe aby byl rovnou přes noc. I já jsem nebyla výjimkou. 😀 Začátky byly plné strachů z neznáma. Neměla jsem s podnikáním žádné zkušenosti a teď jsem stála před výzvou začít podnikat online a navíc z Egypta. Jak to uchopit? Jak začít?

Učte se od těch úspěšných.. od lidí, kteří dokázali to, kam směřujete vy!

A to bylo ono – najít si mentora, průvodce, který může předat své zkušenosti, pomoci, dát potřebné rady a informace, aby člověk mohl vykročit na onu cestu, ZŮSTAT SÁM SEBOU a BUDOVAT SI ONU SVOJI VLASTNÍ ZNAČKU/ JMÉNO.

A to jsem také udělala. Začala jsem se učit a věnovat tomu, jak využít sociální sítě efektivně ke svému podnikání, začala si budovat vztahy, důvěru, naučila se konzistenci a především budovat svou vlastní značku, což v dnešní době je asi ta největší konkurenční výhoda. Začala jsem se věnovat osobnímu rozvoji, protože tak, jak člověk roste osobnostně, roste i podnikatelsky. A postupem času mě začalo naplňovat toto celé předávat dál… protože vidět sebe, jak se člověk posouvá je skvělé…. ale když vidíte, že toto může pomoci i dalším je k nezaplacení.

Podnikání je dovednost, která se dá naučit.

A tak jsem šla tou cestou, učila se, „sázela ta semínka“, rostla, dělala chyby.. hoodně chyb, klopýtala přes překážky ale rozhodně se nevzdávala !!

Dnes jsem ze srdce vděčná, že jsem to na té cestě nevzdala. Splnila jsem si sen a moje podnikání roste každým dnem, stejně tak, jako já ať už jsem kdekoli. A to jsem neměla žádné zkušenosti ani znalosti.

Nejcennější na tom všem je, že jsem po cestě poznala tolik úžasných lidí, kterých si obrovsky vážím a kteří mi do života přinesli něco cenného. Opravdu – na sociálních sítích člověk může ztrácet čas. A nebo ho využít efektivně a budovat, inspirovat se a propojovat se s dalšími podobně naladěnými lidmi.

Nepotřebujete perfektní plán. Nemusíte vědět všechno. Ten nejzásadnější moment je jasné rozhodnutí a udělat ten první krok….to další se odkryje na té cestě.

A proto bych dneska chtěla inspirovat i vás… pokud máte sen, vizi nebo dokonce svůj projekt, cokoli… nevzdávejte se, pokud vám jednou něco dává smysl. To je totiž to nejjednodušší, co můžeme udělat. A ti z vás, kteří hledáte nějakou novou příležitost, mějte oči i mysl otevřenou.. může být přímo před vámi.

A nezapomeňte…..Ten kdo se nevzdává, neprohrává  😉

Tak šťastnou cestu

S láskou

Niki

Aktuálně probíhá kampaň První krok, ve které jsem se rozhodla věnovat svůj čas a mentoring 11 lidem, kteří jsou na dvanáctou a chtějí využít příležitosti podnikání 21. století, doslova bez hranic, díky které lze mít postupně v životě více a více svobody 😉 Ještě pár míst zbývá…

kontakt