Kiteboarding

Naše Kitestory aneb jak se z koníčku stala vášeň...

Kiting... Kiteboarding nebo Kitesurfing? Neměla jsem ani ponětí co to je za sport ...nazývala jsem ho "sport s tím padákem" co vypadá tááák krásně a ladně ale zároveň složitě...
Před 2 lety v Egyptě jsem se s ním poprvé setkala. Viděla jsem kluky se prohánět na vodě, doslova vyskočit, letět a pak  slow motion se snášet dolů. V tu chvíli jsem si řekla wow...Tenhle sport bych také chtěla zkusit. 🙂


Kitesurfing (nebo také „kiteboarding“) je sport , který spočívá v jízdě po vodě na speciálním prkně (tzv. „kiteboard“) za využití tažného draka. Jde o jeden z nejrychleji se rozvíjejících sportů; ještě v roce 1998 se tomuto sportu věnovalo pouze několik desítek nadšenců, v roce 2006 byl počet kitesurferů odhadován na 150 000 - 200 000.

Díky technickým inovacím a vývoji se tento sport stává bezpečnějším a dostupnějším. Dalšími možnostmi využití tažného draka jsou například snowkiting, landkiting, buggykiting..

Z mého pohledu je to sport, který díky tomu, že jsme táhnuti drakem, si dokážeme tento sport vyloženě užít...a teď bonus pro ženy (není k tomu potřeba síla v rukou a svaly), jelikož veškerou sílu cítíme v pasu, kde máme trapéz.

A tak jsme spojili síly dohromady a vznikl Orange Kiteboarding

A dnes pořádáme kurzy v oblasti Marsa Alam / Hurghada / Makadi Bay / El Gouna atd.

Co s námi můžeš zažít

Kite Kurzy

Kurzy pro začátečníky i pokročilé, skupinové či individuální...zkrátka ušité na míru.  

Jednodenní Kite Safari

Ochutnávka z ráje pro kitesurfery - jednodenní výlet na ostrov Orange bay a další.. 

Týdenní Kite Safari

Brázdit ostrovy Rudého moře, týden na jachtě, kajtovačky, potápění, šnorchlování a kopa zábavy..?

Nadcházející akce:

Kite & Dive Safari červenec 2019

Mé začátky

Jak jsem již zmínila, poprvé jsem se setkala s kiteboardingem před 2 lety v Egyptě a měla jsem štěstí na toho nejlepšího učitele - Mahsouba.
Jelikož náš vztah byl teprv na začátku, snažila jsem se udělat dobrý dojem, aby si neřekl, že jsem nějaká bábovka 😀 Po hodině ovládání menšího trainer kitu na pláži, mě vzal do vody už s velkým kajtem, kde jsem se měla naučit body drag. Musím říct, že tahle část mě bavila ze všeho nejvíc 😀 Nadšeně jsem se vozila po vodě a ovládala kajt tak, abych surfovala po břiše. To byla velká zábava... (popis jednotlivých kroků se také dozvíš tady.)

Na další den mi bylo ukázáno postavení těla na simulátoru boardu a v tu chvíli mi došlo, že budu muset nějak zkorigovat "ruce a nohy" potažmo kajt a board. Následovala instruktáž o bezpečnosti a už jsme pádili do vody. 

Start z vody mi nejprve dal zabrat, ale po půl hodině snažení jsem popojela pár metrů a o 2 hoďky později jsem už frčela ze strany na stranu. Musím říct, že jsem ve skutečnosti zápasila také sama se sebou - s nutkáním prostě říct, že "jsem se snažila to nechat na té jedenácté, ale že to prostě NEŠLO". Ale nakonec jsem výmluvy zahnala, protože přece jenom jsem chtěla jezdit co nejdříve. 

Dnes už na to mám takový pohled, že hodně záleží na učiteli - v tu chvíli se řídíte jeho instrukcemi a velice vám může proces usnadnit, pokud budete spolupracovat. Mahsoub se dokáže na lidi úžasně napojit a já cítila, že když se budu řídit jeho pokyny, věci se urychlí. A přesně - dokázal mi vždy říct to, na co se soustředit, protože člověk v tu chvíli neví, jak ty všechny informace spojit dohromady. 

Celkově po 4 hodinách jsem byla schopná jezdit sem a tam, z čehož jsem měla neskutečnou radost. 

Další můj cíl byl se naučit jezdit "up wind" neboli proti větru a otáčet se. Jelikož mě už začalo štvát, jak pořád musím šlapat vodu a jít kus pěšky vodou co nejdál od pláže, aby mě po pár minutách ježdění vítr zas zanesl ke břehu. 
Challenge accepted a teď už jenom to otáčení. Když jste ve fázi, že už jezdíte, pak jen dopilováváte techniku a otáčení. A jste ready na skoky. 😀

Momentálně se nacházím ve fázi těsně před skokem. O tento moment se s vámi ráda podělím, až se stane. 
Už teď ale můžu prozradit, že jsem měla jednu lekci skákání, ale jaksi můj pud sebezáchovy zapracoval a nohy  mi vždy vyklouzly z prkna a ke skoku nedošlo. 

Další mé pokroky s vámi budu sdílet. Bude to velký výstup z komfortu a pokoření strachu, abych pravdu řekla, ale už teď se na ten moment těším. ♥

 

 

Dnes už kajtuje celá naše rodina 🙂

Kontakt

Pokud máš jakékoli dotazy ohledně kite kurzů, hledáš aktivní dovolenou u moře v Egyptě, skvělou kajtovačku, výlety a další, napiš nám:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů