K tomuto projektu jsem si získávala důvěru 3,5 roku a opravdu si o něm zjistila, co jde. Až jednou mi to tam srdíčkem kliklo a řekla si … Jo ! tohle je to ONO, co chci srdcem kontinuálně a dlouhodobě podporovat.

Je to dnes aktuálně víc než 2 roky, co sama aktivně podporuji tento projekt a přispívám na pravidelné bázi.
Od roku 2020 jsem se stala oficiálním ambasadorem tohoto projektu, zvaný Nourish the children a až teď cítím, že je čas tomuto projektu otevřít brány dál.…mezi další otevřené duše, které jsou nastaveny na hojnost a uvědomují si tok energie a význam „Dej a bude Ti dáno“.

 

Od té doby, co jsem se stala mámou se mi úplně změnil pohled na svět…na hodnoty, na to „jít příkladem“ a být průvodcem další bytosti a především jsem si více uvědomovala, že všude ve světě není samozřejmostí to, že dítě má střechu nad hlavou, jídlo na stole a volný přístup ke vzdělání.
Asi každá máma, stejně tak jako já  si ne jednou prožila ten pocit, kdy „došla poslední plína“ a obchod byl zavřený… kdy jste zapomněli oblíbené sušenky a bylo zle….kdy jste dítěti nemohli zrovna něco pořídit a tak dále a tak dále.

Ale jinde ve světě...například v nejchudší oblasti světa v Malawi… tam řeší naprosto zcela jiné každodenní problémy.

A tak jsem se začala zajímat víc o tento projekt, který mi od hlavy až k patě dává smysl, ladí se mnou a rozhodla jsem se ho plně podporovat. Vidím totiž smysl v tom, že každý z nás může dát to „trochu“. A společně můžeme dokázat velké věci a pomoci ve velkém.

Žijeme v obrovské hojnosti a vůbec si to často neuvědomujeme...doporučuju někdy navštívit oblasti, kde je velká chudoba. Já sama žila několik let v Egyptě, kde je opravdu velký rozdíl mezi bohatou a chudou vrstvou. Pamatuji si sama doby, kdy jsem počítala každou libru, kdy v cizí zemi jsem přežívala z měsíce na měsíc.
A vím, jaký to je pocit, když člověk chce pomoci dalším....a když člověk vidí ty děti na ulici v chudých čtvrtích, tak dá. Ale uvědomuje si, že to VŮBEC NEŘEŠÍ DANÝ PROBLÉM. Ale jen to podporuje žebráctví, které často rodiče přenechávají na děti.

Proto mi tento projekt dává tak velký smysl - PŘETRHÁVÁ TOTIŽ CYKLUS CHUDOBY 🙏🏼 

Jdeš do toho se mnou...? 

Malawi....jedna z nejchudších oblastí světa

 • Malawi patří mezi nejméně vyspělé národy s nejhustějším osídlením na světě, kde 75 % obyvatel žije v chudobě nebo extrémní chudobě.
 • Více než milion dětí trpí chronickou podvýživou a AIDS a odhaduje se, že tři z deseti dětí zemřou před dovršením pátého roku života. 2 miliony děti jsou sirotci. 
 • Tato oblast trpí především díky ničivému suchu (Téměř 85 % obyvatel žije na venkově a živí se zemědělstvím, které tvoří páteř ekonomiky).Pokud nezaprší, znamená to, že zůstanou bez jídla.
 • Průměrná délka života je 45 let a míra negramotnosti je kolem 30%.

Největší problém země je negramotnost a vysoká porodnost, kdy dívky rodí děti, když jsou samy ještě děti. A v tomto spatřuji tu největší pomoc, kterou jim můžeme dát - pomoci přetrhnout tento začarovaný kruh.

Chronická podvýživa způsobuje pokles mentálních funkcí. Přitom budoucnost té země spočívá v potenciálu jejich lidí - především dětí, a pokud IQ dětské populace tímto způsobem klesá, pak se nedá čekat, že ty děti budou schopny dokončit základní školu, natož vystudovat střední.

Navíc pokud jim pomůžeme v jejich domovině, nebudou mít potřebu migrovat jinam - například do Evropy. Proto ANO jejich krize se nás také týka.

Jak tedy pomoci...?

Nourish the children (NTC)

Na špatnou výživu zemře každý rok více než 3,1 milionu dětí mladších pěti let.

23 milionů dětí v Africe navštěvuje základní školu hladových

Nourish the children je iniciativa, která vyvinula vysoce výživné jídlo - Vitameal plné vitamínů a výživných látek, navržené kapacitami a vědci v oboru výživy a hladomoru u dětí, které pak dodává do oblastí ve světě, kde je to nejvíce potřeba, aby pomáhalo bojovat s tímto celosvětovým problémem.

Proč mě tento projekt tak chytl za srdce a jak to vlastně celé funguje?

Základní myšlenka NTC je "Žádné dítě by nikdy nemělo být o hladu" a proto se iniciativa soutředí do oblastí a zemí, kde je hlador rozšířen nejvíce. Za naši část Evropy putuje pomoc především do Malawi - kde je jí potřeba nejvíce. Ale pomáhá i v dalších zemích, kde je aktuálně potřeba

 • My koupíme kaši. Ta se nikam nedováží (nevznikají přebytečné náklady) ale  vyrobí se přímo v závodu v Malawi místními lidmi. Ti mají práci - a tím se i podpoří zaměstnanost a místní ekonomika. (Část výnosů z nákupů je věnována nadaci Force for Good Foundation za účelem financování zemědělského vzdělávání ve vesnicích. Zemědělci si zde osvojují techniky vedoucí ke zlepšení soběstačnosti a zemědělské produkce, což může jednoho dne zmírnit potřebu potravinové pomoci v Malawi.)
 • Kaši dostanou pouze děti, které přijdou do školy – takže rodiče žijící v chudobě nebudou děti nutit pracovat doma, ale raději je pošlou do školy, kde dostanou jídlo zdarma a vzdělání. Toto je pro NTC zásadní – strava je provázaná se vzděláním  - a to platí hlavně u dívek, kdy se díky jejich vzdělání snižuje porodnost. U dětí tedy díky výživnému jídlu klesá úmrtnost, posiluje se imunita a mají naději na šťastnější život a budoucnost.
 • Jedno balení stojí 532,- kč , obsahuje 30 porcí jídla a pokryje plnohodnotnou stravu jednomu dítěti na celý měsíc. Darovat se může 1, 2 nebo 5 balení.

Foto: Závod v Malawi a následná příprava pokrmů do škol

Díky čemu je pro děti výživné?

 • Byla navržena Dr. Brownem, který je vyhlášený světový
  odborník v oblasti dětské výživy v zemích třetího světa.
 • Obsahuje vyvážený poměr sacharidů, bílkovin, tuků a vlákniny.
 • Dodává nezbytné mastné kyseliny potřebné pro normální vývoj mozku, zdraví pokožky a imunitní ochranu.
 • Je v něm 25 základních vitamínů a minerálních látek, které pomáhají vyrovnávat veškeré nedostatky ve výživě a podporují zdravý růst a vývoj.
 • Dodává vitamín A, který je nezbytný pro normální zrak a imunitní funkce. (tím se vyhnou slepotě, která je v Africe velice běžná)
 • Dodává zinek jako pomoc při prevenci průjmu a retardaci
 • Dodává výživné látky pro kosti (Ca, Mg, P, vitamíny D a K)  pro normální růst a kosterní vývoj.

... A především Kaše VitaMeal je vyráběná z místních plodin jako je kukuřice a sojové boby, na které jsou místní lidé zvyklí. (Nedováží se suroviny, na které místní nejsou zvyklí a které by jim mohli naopak uškodit)

Příběhy dětí, kterým NTC pomohlo....